تبلیغات
چگونه چرا چگونه جذاب اسمس - معجزه عسل و دارچین در كاهش وزن
چگونه

معجزه عسل و دارچین در كاهش وزن

نویسنده :مسعود نادمی
تاریخ:پنجشنبه 28 اردیبهشت 1391-03:27 ب.ظ

عجزه عسل و دارچین در كاهش وزنمواد طبیعی بسیاری برای كاهش وزن در دسترس قرار دارند. با این حال، به‌نظر می‌رسد كه چای حاوی عسل و دارچین یكی از دلپذیرترین مواد طبیعی برای كاهش وزن باشد. آیا این معجون پرانرژی می‌تواند به كسی در رسیدن به وزن مناسب كمك كند؟


بسیاری از مردم ادعا می‌كنند كه نوشیدن 2 بار در روز (صبح و شب) مخلوط عسل و دارچین در كاهش وزن مؤثر است. یك حقیقت علمی برای این ادعا وجود دارد.

به‌طور سنتی، از عسل به‌عنوان ماده‌ای خواب‌آور، مسكن گلو‌درد و حتی التیام‌بخش زخم استفاده شده است،اما آیا عسل می‌تواند به كاهش وزن نیز كمك كند؟ برخی از دانشمندان معتقدند كه عسل می‌تواند این كار را انجام دهد. بدیهی است كه اكثر افراد چاق از عارضه مقاومت به انسولین نیز رنج می‌برند. این عارضه مانع سوخت‌وساز درست گلوكز می‌شود. هنگامی كه چنین شرایطی رخ می‌دهد كاهش وزن بسیار دشوار می‌شود. برخی مطالعات نشان داده‌اند، افرادی كه به مدت 30 روز از مخلوط عسل و دارچین استفاده كرده‌اند موفق شده‌اند سطح مقاومت به انسولین بدن خود را كاهش دهند.

به گزارش‌ ای‌زاین آرتیكل،80درصد از مواد تشكیل‌دهنده عسل را گلوكز و فروكتوز تشكیل می‌دهد. گلوكز و فروكتوز عسل مانند دیگر شیرین‌كننده‌ها باعث افزایش قندخون نمی‌شوند. به این ترتیب حساسیت به انسولین كنترل می‌شود. هرچه حساسیت سلول‌ها به انسولین بیشتر باشد كمتر امكان دارد كه عارضه مقاومت به انسولین بروز كند. در این صورت بدن از كارایی بیشتری برای سوزاندن چربی برخوردار می‌شود. به‌نظر می‌رسد عسل حتی می‌تواند بعضی از علائم مقاومت به انسولین را معكوس كند.
این در حالی است كه دارچین نیز در رابطه با بیماری دیابت تحت تحقیقات گسترده‌ای قرار گرفته است.

یك مطالعه پژوهشی آشكار كرده است كه خوردن حتی نصف یك قاشق چایخوری دارچین در روز نیز قادر به كاهش قندخون- بیماران دیابتی كه به‌طور نامنظم كنترل شده‌اند- می‌شود. مطالعه دیگر روشن كرده است كه اجزای تشكیل‌دهنده دارچین می‌توانند باعث كاهش و پیشگیری از مقاومت به انسولین شوند. مركز اشتها در مغز دارای گیرنده‌های انسولین است. هنگامی كه فردی به عارضه مقاومت به انسولین دچار می‌شود، بخش عمده انسولین قادر به رسیدن به این گیرنده‌ها نیست، غده لوزالمعده به تولید بیش از پیش انسولین ادامه می‌دهد تا سطح گلوكز خون را پایین نگاه دارد و این شرایط باعث تداوم پراشتهایی می‌شود.

به‌نظر می‌رسد كه مخلوط عسل و دارچین قادر به تعدیل برخی از اثرات مقاومت به انسولین است. بیمارانی كه این چای را نوشیده‌اند اظهار كم‌اشتهایی و بی‌میلی نسبت به كربوهیدرات‌ها را تجربه كرده‌اند. مقاومت به انسولین به‌طور ویژه در میان زنان بیشتر است. اضافه‌كردن عسل و دارچین به رژیم غذایی می‌تواند راهی دلپذیر برای كنترل این عارضه و كمك خوبی برای كاهش وزن باشد. اگرچه دستورالعمل‌های بسیاری برای تهیه این چای وجود دارد، اما دستور اصلی تهیه آن بسیار ساده است:

• یك بخش دارچین به نسبت 2 بخش عسل
• یك فنجان آب داغ روی دارچین بریزید و نیم ساعت آن را در آب داغ بخیسانید.
• بعد از سرد شدن مخلوط آب و دارچین، عسل را اضافه كنید.
• نصف این چای را قبل از خواب و باقیمانده آن را صبح بنوشید.

از آنجایی كه ممكن است این چای باعث كاهش قند خون شود، بهتر است بیماران در مورد مصرف آن با پزشك معالج خود مشورت كنند.-----------------
بیژن

knowclub #3

پستها: 16777215

آف لاین
2011/02/23 11:50:31
كاهش وزن با مصرف لبنیاتدرست است كه شیر و پنیر در برنامه غذایی سهم قابل توجهی از چربی و كالری را به خود اختصاص می‌دهند، ولی با این حال مطالعات پژوهشی نشان می‌دهد افرادی كه برنامه غذایی غنی از كلسیم دارند، در كاهش وزن موفق ترند.همه شما كلسیم را به عنوان یك ماده معدنی مهم در حفظ تراكم استخوان‌ها می‌شناسید. كلسیم در مواد لبنی به میزان خوبی وجود دارد و تا به حال توصیه‌های زیادی برای مصرف لبنیات برای پیشگیری از بیماری پوكی استخوان شنیده‌اید؛ اما شاید از نقش موثر لبنیات در كاهش وزن بی‌اطلاع بوده‌اید.

یكی از گروه‌های مهم غذایی كه باید روزانه مصرف كنیم، لبنیات است. لبنیات منبع خوبی از پروتئین و همچنین روی و برخی ویتامین‌های گروه B است و منبع اصلی كلسیم برای ساخت و نگهداری استخوان‌هایی قوی و محكم به شمار می‌آید.

امروزه دانشمندان ثابت كرده‌اند لبنیات نه ‌تنها از ابتلا به پوكی استخوان پیشگیری می‌كند و در برقراری سلامت عمومی بدن موثر است، بلكه نقش موثری در تجزیه چربی‌های بدن و كاهش وزن دارد.

در تحقیقاتى كه بر روى افراد چاق انجام گرفته، ثابت شده است كسانى كه در برنامه غذایى روزانه شان از مقادیر فراوان لبنیات استفاده كرده اند، كاهش وزن بیشترى را نسبت به افرادى كه همان میزان كالرى را دریافت كرده اند، ولى لبنیات كمترى در برنامه غذایى داشته اند، تجربه كرده اند.

در یك مطالعه كه بر روى دو گروه از افراد چاق انجام شد نتایج به شرح زیر بود:

گروه اول: رژیم غذایى براى كاهش وزن كه حاوى لبنیات فراوان بود، در طی 12 هفته حدود 10 كیلوگرم وزن كم كردند.

گروه دوم: رژیم غذایى براى كاهش وزن كه بدون محصولات لبنى بود، در طی 12 هفته حدود 8 كیلوگرم وزن كم كردند.

توضیح اینكه میزان كالرى دریافتی در این دو گروه مساوى بود.

بر اساس این مطالعه توصیه شده است براى كم كردن وزن و داشتن وزن ایده آل بایستى یخچال را پر از شیر و پنیر و ماست كنیم ، زیرا كلسیم عامل مهمى در كنترل و تنظیم كالرى دریافتى بوده و باعث تسریع در از بین رفتن چربى و كاهش وزن مى شود كه البته این كاهش در توده هاى چربى، بیشتر در ناحیه تنه بوده است.

همچنین محققان دریافته‌اند كودكانی كه به طور مرتب شیر می‌نوشند، نسبت به كودكانی كه كمتر شیر می‌نوشند، كمتر دچار اضافه وزن و چاقی می‌شوند. به همین دلیل خانواده‌هایی كه همواره در برنامه غذایی روزانه‌شان، محصولات لبنی مانند شیر و ماست و... را به طور مرتب مصرف می‌كنند، معمولا از تناسب اندام خوبی برخوردارند.

محققان در ابتدا تصور می‌كردند كه فقط كلسیم موجود در مواد لبنی باعث كاهش وزن می‌شود؛ اما با وجود آن‌كه كلسیم با تجزیه چربی بدن در سلول‌های چربی به كاهش وزن كمك می‌كند، محققان دریافتند كه دیگر تركیبات محصولات لبنی مانند پروتئین موجود در آب پنیر، لینولئیك اسید گونژوگه و برخی آمینواسیدهای دیگر موجود در لبنیات نیز در كاهش وزن نقش موثر ایفا می‌كنند.

مصرف كلسیم به تنهایى و به شكل مكمل، نسبت به مصرف لبنیات، اثر كمترى در كاهش وزن دارد و این به علت وجود مواد دیگرى در لبنیات مثل منگنز و فسفر است كه احتمالا روند تجزیه سلول هاى چربى را تسریع مى كنند و همچنین پروتئین موجود در محصولات لبنى سبب حفظ عضلات شده و از ضعف عضلانى پیشگیرى مى نماید.

محصول لبنی مناسب برای لاغر شدن
اگر می‌خواهید برای كاهش وزن، لبنیات مصرف كنید، باید در انتخاب نوع آنها دقت كنید، زیرا چربی موجود در لبنیات می‌تواند همه نقشه‌های شما را برای لاغر شدن نقش بر آب كند.

شیر و ماست كم‌چرب برای این منظور مناسب هستند.

پنیرها غالبا از چربی بیشتری برخوردارند، اما حذف پنیر از برنامه غذایی هم خوب نیست. مصرف پنیرهای سفت مانند پنیر چدار مناسب است. پنیر فتا و پنیر بز نیز نسبتا چربی كمتری دارند.

در هر حال می‌توانید روزانه به اندازه یك قوطی كبریت پنیر را بدون نگرانی بخورید و نیز حداقل یك لیوان شیر كم‌چرب و یك كاسه ماست كم‌چرب در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانید و منتظر نتایج آن برای كاهش وزن در درازمدت باشید.

-----------------
شهرزاد

kush1ir #4
پستها: 185

آف لاین
2011/02/24 12:20:28
نقش سروتونین در چاقی و افسردگیخیلی از ما وقتی خسته و بی حوصله می شویم، از واژه افسردگی استفاده می كنیم و می گوییم: "احساس می كنم، افسرده شده ام!" ولی آیا واقعا افسرده شده ایم یا كمی بی حوصله و خسته هستیم؟

بسیاری از ما هم افسردگی را جدی نمی گیریم و آن را لوس بازی می دانیم.

در مورد سروتونین چقدر می دانید؟

همه ما از نقش انسولین در بدن آگاه هستیم و به آن اهمیت می دهیم و اگر مشكلی پیش آید، حتما تحت نظر پزشك قرار می گیریم. اما در مورد سروتونین چی؟

باید بگوییم كه اهمیت سروتونین در بدن كمتر از انسولین نیست. سروتونین، شاه كلید بیماری های خلقی و شادی بخش طبیعی بدن می باشد.

سروتونین از انتقال دهنده های عصبی است كه توسط سلول های عصبی (نورون) دستگاه گوارشی و دستگاه عصبی مركزی ترشح می شود.

سروتونین بر روی خلق و خو و سایر عملكردهای فیزیولوژیكی بدن از قبیل: تعادل، انرژی، تغذیه، خواب و جفت گیری تاثیر می گذارد.

سروتونین به طور طبیعی از مغز ترشح می شود. اما گاهی حجم آن در خون پایین می آید، زیرا مقداری بازجذب و یا دفع می شود.

نقش سروتونین در چاقی

تا به حال فكر كرده اید كه چرا افراد چاق، از خوردن غذا لذت می برند؟

هورمون سروتونین در مغز احساس شادی را به همراه می آورد و با افزایش میزان این ماده شیمیایی در افراد، كاهش وزن رخ می دهد.

افرادی كه میزان هورمون سروتونین در مغزشان پایین است، برای بهبود روحیه خود، میل شدید به غذا پیدا می كنند.

ورزش كردن و مصرف خوراكی های رنگین هر دو می توانند، سروتونین را در مغز زیاد كنند.

هورمون سروتونین، میزان اشتها را كنترل می كند. پزشكان انگلیسی متوجه شدند كه گیرنده سروتونین در افراد دارای بیماری آنوركسیا (بی اشتهایی عصبی)، تفاوت هایی قابل ملاحظه ای با سایر افراد دارد.

افرادی كه سروتونین بالایی دارند، مستعد ابتلا به اضطراب می باشند. پزشكان معتقدند كه شاید همین مسئله در سركوب كردن اشتها دخیل می باشد.

كمبود سروتونین در بدن

كمبود سروتونین منجر به بروز عارضه تصلب شرایین می شود.

فعالیت ضعیف سیستم سروتونین در مغز باعث كشیدن سیگار و عدم فعالیت بدنی می گردد و تمام این ها باعث سفت شدن زودرس رگ های خونی به ویژه سرخرگ ها می شود.

دكتر مارتین احمدی، استادیار و پزشك هسته ای می گوید: یافته هایی كه رابطه بین پیغام های سروتونین در مغز و عارضه تصلب شرایین را نشان می دهد، منجر به ایجاد راهكارهای برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی و سكته می شود.

قند های رژیمی از قبیل آسپارتام مانع تولید هورمون سروتونین (هورمون شادی بخش) در مغز می گردد. از آنجا كه این هورمون می تواند اشتها را متوقف كند، لذا كاهش این هورمون می تواند منجر به افسردگی و افزایش میل به غذا خوردن گردد.

محققان كانادایی و اتریشی دریافتند كه ماده شیمیایی موجود در مغز به نام "پروتئین ناقل سروتونین" كه باعث كاهش هورمون سروتونین می گردد، در ماه های تاریك سال فعال تر می باشد. همین مساله نشان دهنده این مطلب است كه چرا بعضی افراد در زمستان كمتر سرحال و خوشحال می باشند و از انرژی كمتری برخوردارند و به همین دلیل، افراد در روزهایی كه خورشید می درخشد، شاداب تر و پرانرژی تر هستند ( منظور از انرژی در این جا، همان سرزندگی و شادابی است).

منابع غذایی سروتونین

بوقلمون، مرغ و ماهی از منابع غذایی سروتونین هستند. بهتر است ماهی های چرب را مصرف كنید، از قبیل: تن، سالمون، ساردین.

برای اثر بخشی بهتر سروتونین لازم است رژیم غذایی تان سرشار از كربوهیدرات به همراه پروتئین باشد. پروتئین شامل اسید آمینه تریپتوفان می باشد كه به تولید سروتونین در مغز كمك می كند. مطالعات نشان داده است كه تریپتوفان برای تولید سروتونین نیاز به كربوهیدرات دارد. پس سبزیجات، آجیل، شیر، لوبیا، عدس و موز را مصرف كنید.

اگر می خواهید سروتونین در بدن باقی بماند، از مصرف آرد و شكر و شیرینی جات پرهیز كنید، زیرا این مواد غذایی موجب افزایش آنی میزان سروتونین در خون شده و ناگهان از مقدار آن كاسته می شود.

مكمل امگا 3 نیز در بالا بردن میزان سروتونین خون موثر است.

پیشگیری از كاهش سروتونین در بدن

برای جلوگیری از كاهش مقدار سروتونین در خون باید كارهای زیر را انجام داد:

1- از مصرف كافئین، الكل و نیكوتین خودداری كنید.

2- ورزش و تحرك بدنی داشته باشید.

3- با پزشك و یا متخصص تغذیه خود درباره هر رژیمی كه می خواهید بگیرید، مشورت كنید.

-----------------
بیژن

amirali49 #5

پستها: 147

آف لاین
2011/02/26 15:25:15
چرا افراد در رژیم گرفتن موفق نیستند؟


بس كه رژیم گرفتم دیگه خسته شدم، هر دفعه به خودم می‌گم این بار دیگه تا آخرش می‌رم، اما فایده نداره. وسط راه خسته می‌شم و ول می‌كنم. به نظرم من نمی‌تونم رژیم بگیرم» شاید شما هم گاهی با خود یا با دیگران از این دست گفتگو‌ها داشته‌اید. اگر اینطور است باید بگویم كه شما تنها نیستید.

سلامت نیوز :بسیاری از كسانی كه می‌خواهند وزن خود را كاهش دهند، تجربه مشابهی را داشته‌اند: در یك زمان خاص، یك دلیل خاص باعث می‌شود كه به فكر كم كردن وزن خود بیافتند، به كلینیك تغذیه مراجعه می‌كنند و رژیم می‌گیرند. تا مدتی همه چیز به خوبی پیش می‌رود اما بعد از مدتی كم كم انگیزه‌شان ضعیف و ضعیف‌تر می‌شود تا اینكه به كلی از رژیم خسته شده و آن را‌‌ رها می‌كنند.
بعد یك دوره شكم چرانی! در پیش می‌گیرند و باز در یك زمان خاص دیگر، یك دلیل خاص دیگر آن‌ها را به فكر رژیم گرفتن می‌اندازد. این بار به كلینیك دیگری مراجعه می‌كنند و باز‌‌ همان داستان تكرار می‌شود. پس از چند سال كه رژیم‌های مختلف را تجربه می‌كنند می‌بینند كه از روز اول هم چاق‌تر شده‌اند. این بار به فكر كارهایی می‌افتند كه یك بار برای همیشه آن‌ها را از شر این اضافه وزن لعنتی! خلاص كند. به همین خاطر به انواع داروهای گیاهی و شیمیایی روی می‌آورند یا اینكه به سراغ جراحان می‌روند. اما آیا از این راه‌ها به نتیجه می‌رسند؟
فعلا به پاسخ این سوال كاری نداریم. پرسشی كه به دنبال پاسخ آن هستیم این است كه چرا در رژیم گرفتن شكست می‌خوریم؟ علت اصلی كه باعث می‌شود افراد اراده كافی برای رعایت رژیم غذایی خود را نداشته باشند، چیست؟
برای آنكه بتوانیم پاسخ این پرسش را بدهیم، باید ابتدا بدانیم آن چیزی كه به آن «اراده» می‌گوییم از كجا می‌آید؟ به طور خلاصه، اراده حاصل انگیزه است. از دیدگاه روان‌شناختی، ما هیچ كاری را بدون انگیزه انجام نمی‌دهیم. اگر شما انگیزه كافی نداشته باشید این مطلب را نمی‌خوانید. اگر انگیزه كافی نداشته باشید به كلینیك تغذیه نمی‌روید. خلاصه اینكه هیچ كاری بدون انگیزه امكان پذیر نیست. پس در واقع سوال بالا را می‌توانیم این طور مطرح كنیم كه چرا ما برای ادامه رژیم غذایی انگیزه كافی نداریم؟
برای درك این موضوع باید ببینیم كه انگیزه از كجا می‌آید؟ چرا برای بعضی كار‌ها انگیزه زیادی داریم (مثلا ساعت‌ها در صف می‌ایستیم تا تله كابین سوار شویم) و برای بعضی كار‌ها انگیزه كمتری داریم (به عنوان مثال آماده شدن برای امتحان)؟ در پاسخ به این سوال باید گفت كه منبع تغذیه انگیزه، «هدف» است. اهداف ما هستند كه تعیین می‌كنند ما برای چه كارهایی و به چه میزانی انگیزه داشته باشیم. اگر اهداف ما به خوبی ترسیم شده باشند، بدانیم دقیقا به دنبال چه هستیم و بدانیم آن چیز چقدر برای ما ارزش دارد، آن وقت به‌‌ همان نسبت نیز انگیزه پیدا خواهیم كرد كه كارهایی را انجام دهیم كه ما را به اهدافمان نزدیك‌تر كند.
به موضوع اضافه وزن برگردیم. اگر هدف شما این است كه وزن خود را كاهش دهید، این هدف می‌تواند در شما انگیزه ایجاد كند. اما سوال اینست كه چه میزان؟ آیا این انگیزه به اندازه‌ای هست كه بتواند شما را تا انتهای دوره درمان به پیش ببرد یا اینكه در میان راه شما را خواهد گذاشت؟ كسانی كه در بالا به تجربه آن‌ها اشاره شد، كسانی هستند كه انگیزه دارند، اما نه به میزان كافی. به همین خاطر هم در میانه راه متوقف می‌شوند و با این كار تمام زحمت‌هایی را كه متحمل شده‌اند و همه هزینه‌هایی را كه كرده‌اند و زمانی را كه به این كار اختصاص داده‌اند، به هدر می‌دهند. پس عاقلانه این است كه پیش از هر اقدامی، راه‌های از بین رفتن دستاورد‌ها را ببندیم و پس از آن برای رسیدن به نتیجه تلاش كنیم. چنان كه مولانا می‌فرماید:
اول ای جان دفع شر موش كن
وانگهان در جمع گندم كوش كن
چگونه انگیزه‌ای قوی و پایدار در خود ایجاد كنیم؟
همانگونه كه در بالا به آن اشاره شد، برای داشتن انگیزه‌ای قوی و پایدار، ضروری است كه هدف خود را به درستی تعریف كنیم. به همین منظور گام‌های زیر طراحی و تعریف شده است:
گام اول: برای چی؟
پیش از هر اقدامی از خود بپرسید چرا می‌خواهم وزنم را كم كنم؟ دلایل خود را در یك برگه لیست كنید و آن‌ها را به ترتیب اولویت مرتب نمایید. به طوری كه اولین دلیل، مهم‌ترین دلیل باشد. این دلایل می‌تواند هر چیزی باشد كه شما را به فكر كاهش وزن انداخته است مثل: «به خاطر اندامم، زانو درد دارم، می‌ترسم دیابت بگیرم، دو ماه دیگه عروسی دعوتم و می‌خوام فلان لباس رو بپوشم و…». مسلما یك دلیل به تنهایی نیست بلكه مجموعه‌ای از دلایل شما را به این كار ترغیب كرده است.
گام دوم: برای كی؟
بسیار مهم است كه بدانید آیا این دلایل تحت تاثیر شخص (یا اشخاص) خاصی است؟ مثلا آیا همسرتان از شما خواسته است كه وزن خود را كم كنید؟ آیا ریشخند فلان كس باعث شده به فكر لاغر شدن بیافتید؟ آیا هدف شما از كم كردن وزن كسب رضایت و تایید افراد خاصی است؟ یا اینكه خود شما به این نتیجه رسیده‌اید كه وزن خود را كاهش دهید. به طور خلاصه آیا منشا هدف شما در درون شما است یا در بیرون از شما؟
گام سوم: یعنی كه چی؟
از خود بپرسید كارهایی را كه برای كم كردن وزن خود انجام می‌دهید (مثل رژیم گرفتن و ورزش منظم روزانه) برای شما چه معنایی دارد؟ آیا انجام این كار‌ها برای شما ناخوشایند است اما مجبورید «جان كندنی را بكنید» یا از انجام آن‌ها احساس شادابی و لذت می‌كنید؟ آیا اضافه وزن برای شما یك «چیز لعنتی» است كه باید به هر شكلی شده زود‌تر از شر آن خلاص شوید یا اینكه وزن متعادل و سلامتی هدفی لذت بخش است كه دوست دارید به آن برسید؟ آیا از ترس دچار شدن به بیماری‌های مختلف می‌خواهید وزن خود را كم كنید یا برای اینكه لذت بیشتری از زندگی ببرید؟ در یك كلام آیا هدف شما هدفی جذاب است یا خیر؟
حال دوباره به لیست دلایل خود نگاه كنید. هر كدام از این دلایل، بخشی از هدف شما را تشكیل می‌دهند. برای آن بدانید برای رسیدن به هدف چقدر انگیزه دارید، از «جدول محاسبه اراده» استفاده كنید. برای این منظور، دلایلی را كه منشا آن دیگران هستند در ستون اهداف بیرونی و دلایلی را كه منشا آن در درون خود شما است در ستون اهداف درونی جای دهید. توجه داشته باشید كه بیشتر اهداف هم درونی هستند و هم بیرونی. پس در نظر بگیرید كه اگر كل نمره‌ای كه به یك علت تعلق می‌گیرد ۱۰ باشد، چند نمره را به منشا بیرونی و چند نمره را به منشا درونی می‌دهید. نمره‌ها را در ستون‌های مربوط به آن بنویسید. سپس دلایل را دوباره غربال كنید. این بار مشخص كنید كه انجام دادن كارهایی كه برای رسیدن به هدف انجام می‌دهید تا چه حد برای شما لذت بخش یا سخت و آزار دهنده است و نمره آن‌ها را در سطرهای مربوطه بنویسید. حال نمره‌ها را با هم جمع بزنید. هر چقدر نمره شما در خانه ۱ جدول بیشتر باشد، اراده و انگیزه شما قوی‌تر و در نتیجه احتمال موفقیت شما بیشتر است و هر چقدر نمره شما در خانه ۴ بیشتر باشد، احتمال نیمه‌تمام‌‌ رها كردن درمان بیشتر است.


نوع مطلب : چگونه لاغر شویم 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
How do you strengthen your Achilles tendon?
چهارشنبه 5 مهر 1396 08:54 ق.ظ
My brother recommended I would possibly like this website.

He used to be entirely right. This submit truly made my
day. You can not imagine simply how much time I had spent for this info!
Thanks!
How do you treat a sore Achilles tendon?
جمعه 13 مرداد 1396 05:30 ب.ظ
If you are going for most excellent contents like me, simply go to see this site daily since it presents feature contents, thanks
BHW
چهارشنبه 30 فروردین 1396 03:45 ب.ظ
Hello There. I found your blog using msn. This is a very well written article.
I will be sure to bookmark it and come back to read more of your useful information. Thanks for the
post. I will certainly comeback.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر